![БГ Радио отбелязва рождения ден на Красимир Гюлмезов на 10 февруари
БГ Радио отбелязва рождения ден на Красимир Гюлмезов на 10 февруари](https://media.metacast.eu/pictures/02_2025/gi56ICOJqhAsQBz3XKW2-106350.jpg)
10 Февруари 2025
На 10 февруари рожден ден празнува Красимир Гюлмезов - композитор, текстописец, музикант и певец. В ефира на БГ Радио на всеки час очаквайте едни от най-големите хитове от неговото творчество, както и на дует Шик.
Красимир Гюлмезов е роден на 10 февруари в град Бургас. Той е композитор, текстописец, музикант, певец и автор на редица български хитове. Лили Иванова е изпяла 5 песни на композитора, сред които и „За тебе бях“. Над 20 шлагери композитора е писал за Нели Рангелова сред тях „Що ли те чакам още“ и „Може би“. Негова известна дуетна песен е баладата „Чуй ме“ в изпълнение на Мариана Попова и Орлин Горанов.
Пожелаваме на Краси още много поводи за празници, здраве, вдъхновение и обич от почитателите!